Більшість видів промислового обладнання та різних машин оснащені механізмами, які працюють за допомогою пасової передачі. Тому в їх конструкції передбачені привідні ремені, що передають обертовий момент між кількома шківами. Для ефективної безперебійної роботи устаткування важливо вибрати якісний привідний ремінь.
Особливості монтажу привідних ременів
При підборі привідного ременя потрібно орієнтуватися на технічну документацію устаткування та рекомендації виробника. Слід враховувати такі характеристики виробу:
- профіль (форму поперечного перерізу);
- вид ременя (плоский, зубчастий, клиновий тощо);
- кількість робочих пасів;
- довжину та ширину.
Перед монтажем привідного ременя необхідно перевірити стан шківів. Вони мають бути рівними та очищеними від бруду. Важливо вирівняти вісь валів, інакше ремінь швидко зноситься.
Велике значення має досягнення оптимального рівня натягу. Він має бути не надто тугий і не надто вільний. Відрегулювати натяг можна за допомогою динамометра або вручну. При встановленні зубчастих ременів необхідно прослідкувати за точною посадкою зубців.
На заключному етапі монтажу перевіряється паралельність шківів і затягуються всі кріплення. Варто запустити механізм на короткий час, щоб впевнитись у правильності його функціонування.
Специфіка застосування привідних ременів
Кожен тип привідного ременя розроблений для конкретних умов експлуатації. Зокрема враховується:
- рівень навантаження;
- необхідність надточної синхронізації;
- наявність впливу високих температур;
- робота в обмеженому просторі.
Різні види привідних ременів мають специфічні особливості, які визначають сферу їх застосування. Зокрема, для передачі великих навантажень застосовують клинові ремені, які мають трикутний поперечний переріз. Цей тип ременів найкраще підходить для жолобчастих шківів.
Клиновими ременями оснащують кондиціонери, генератори та вентилятори автомобілів. Також вони є частиною механізмів насосних станцій, компресорів, комбайнів та тракторів.
Для високошвидкісних передач підходять плоскі ремені. Для їх роботи характерна безшумність. Такими пасами оснащують прядильні та ткацькі верстати, стрічкові пилки, конвеєрні лінії.
Зубчасті ремені не прослизають, гарантуючи точну синхронізацію. Вони використовуються в автомобілебудуванні, забезпечуючи роботу газорозподільного механізму двигуна. Також ременями з зубцями обладнують поліграфічне обладнання, здійснюючи таким чином синхронізацію валів. Ще однією сферою застосування цієї категорії виробів є робототехніка, адже вони можуть передавати рух з точним позиціюванням.
Поліклинові ремені мають особливу конструкцію, у якій поєднуються елементи плоских та клинових ременів. Вона включає в себе багато паралельних дрібних клинів, розміщених по ширині паса. Ремені цього типу потрібні для роботи сучасних моделей автомобільних двигунів. Також їх встановлюють у пральних машинах, сушарках, спортивному обладнанні.
Широкий вибір привідних ременів для промисловості та сільського господарства пропонує компанія «АРТІ». В асортименті магазину є вироби різної геометрії, довжини та призначення. Висока якість ременів дозволяє їх професійне використання у різних галузях виробництва. Спеціалісти магазину надають детальні консультації щодо підбору продукції.
Ми співпрацюємо з відомими виробниками Gates, Timken Belts, BASIS. Вони виготовляють привідні ремені, що відрізняються високою ефективністю, міцністю та тривалим періодом експлуатації.