Придбання житла в будинку, що будується для багатьох сімей єдина можливість придбати власну нерухомість. Такі квартири коштують значно дешевше, ніж об'єкти на вторинному ринку. Які ризики таїть в собі покупка квартири в стадії котловану та на що звернути увагу при оформленні угоди.
Щоб вибрати етап будівництва покупки квартири варто враховувати що на стадії котловану угода має масу переваг:
Придбання квартири в споруджуваному будинку виключає ймовірність судових тяжб, тоді як вторинне житло часто стає предметом суперечок.
Купуючи квартиру на стадії котловану, є ризик нарватися на несумлінного забудовника. Тоді можна зіткнутися з такими неприємностями, як:
Втрата грошей, виплачених за квартиру, може статися в результаті шахрайських дій (наприклад, умисне банкрутство), так через недбалість забудовника та форс-мажору. Будівництво житлового будинку ведеться протягом декількох років, тому будівельна компанія може стати банкрутом в результаті кризової економічної ситуації в країні.
Дані про забудовника можна отримати на його офіційному сайті, на форумах, через знайомих. Рекомендується також відвідати вже здані об'єкти та поспілкуватися з власниками квартир. Крім того, регіональні влади зазвичай розміщують інформацію про будівельні компанії, які ведуть діяльність недобросовісно у вільному доступі.
При вивченні відомостей про забудовника слід звертати увагу на:
Вивчіть список партнерів будівельної компанії. Якщо серед них є великі банки та страхові організації, то ймовірно, забудовнику можна довіряти.
Дізнайтеся, де знаходиться офіс забудовника, хто займається продажем квартир та за якими контактними даними можна зв'язатися з будівельною компанією при виникненні питань. Якщо оперативного зв'язку із забудовником немає, варто задуматися, чи потрібно з ним мати справу.
Не менш важлива юридична перевірка. Забудовник зобов'язаний надати наступні документи:
Якщо будівельна компанія не виконує своїх зобов'язань, то для початку слід спробувати домовитися та залагодити питання мирним шляхом. Забудовник зобов'язаний усунути недоліки в розумний термін. Оформляйте всі претензії письмово. Якщо забудовник ігнорує ваші вимоги або відмовляється вирішувати проблему, звертайтеся до суду.