Як доглядати за ротовою порожниною: основні правила на щодень

Правильний догляд за ротовою порожниною — запорука здоров’я зубів та гарної усмішки. Для цього не потрібні складні процедури та дорогі засоби. Є декілька простих правил, яких треба дотримуватися щодня. Це допоможе зберегти красу та здоров’я.


Регулярно чистіть зуби


Робити це треба принаймні двічі на день — зранку та ввечері. Радимо виконувати цей ритуал саме після сніданку та вечері, а не перед ними. Оптимальна тривалість — 1-2 хвилини, якщо використовуєте електрощітки для чищення зубів, до трьох — звичайні щітки. Робіть різноспрямовані рухи, щоб досягти всіх куточків. Приділіть увагу язику, його також треба почистити зворотною стороною щітки або спеціальним скребком.


Після кожного споживання їжі рекомендується очищати ротову порожнину. Робити це можна м’якою щіткою без пасти або ополіскуючи рот водою. Ефективним є застосування ополіскувача з вмістом фтору. Якщо такої можливості немає, скористайтесь хоча б зубочистками, жувальною гумкою. Ці процедури очищують від залишків їжі та бактерій, які спричиняють утворення нальоту та неприємний запах.


Доглядайте за зубною щіткою


Цей гігієнічний інструмент може стати джерелом небезпеки замість того, щоб допомогти в догляді. Тож зубну щітку треба тримати в чистоті, адже вона має прямий контакт із ротовою порожниною. Після кожного чищення ретельно вимивайте її. Час від часу можна використовувати господарське мило. Зберігайте не в закритому футлярі, а в склянці, щетиною догори. Так вона буде швидко висихати: у вологому середовищі стрімко розмножуються мікроби. Принаймні раз на квартал замінюйте щітку на нову.


Правильно вибирайте пасту


Враховуйте такі моменти:


  1. Гігієнічні пасти призначені для щоденного використання, лікувальні треба застосовувати тільки за рекомендацією лікаря. Лікувально-профілактичні допоможуть запобігти або зупинять розвиток проблем.

  2. Триклозан у складі зубної пасти подовжує термін зберігання та робить її ефективнішою в боротьбі зі шкідливими бактеріями. Але водночас ця речовина вбиває корисну мікрофлору.

  3. Лаурилсульфат натрію вважається канцерогеном. Особливо небезпечний, якщо його проковтнути.

  4. Відбілювальним засобом можна користуватися не довше трьох тижнів. Вони містять абразиви та агресивні компоненти, які здатні пошкодити емаль.

  5. Купуючи зубну пасту, зверніть увагу на термін придатності, а також на те, чи закритий тюбик алюмінієвою фольгою.

Відвідуйте стоматолога


Навіть за умови правильного догляду можуть виникнути проблеми із зубами та яснами, адже на це впливає багато чинників. Фахівець зможе зробити професійну чистку, підкаже, як запобігти розвитку карієсу, дати поради щодо вибору зубної пасти, з огляду на ваші особливості. Відвідуйте лікаря не рідше разу на рік. Дотримуйтесь цих порад, і ваші зуби будуть здоровими, а усмішка — блискучою.


Автор: BuySell
Дата: 19.12.2022
Переглядів: 231
Всі статті
Вернутся назад