Дизентерія: запобігаємо, виявляємо, лікуємо

Протягом свого життя людина може зустрітися з різними інфекційними кишковими захворюваннями. Найпоширенішими серед них є харчові токсикоінфекції, ентероколіт, гастроентерит, сальмонельоз, а також - дизентерія. Остання також одна із складніших (враховуючи можливий наслідок - ураження нирок). Більше про саму хворобу, а також про її лікування можна прочитати за посиланням: https://polyclinica.net/uk/hvorobi/sigeloz-bakterialna-dizenteria. Не панікувати, а озброюватись знаннями радять більшість медиків задля попередження таких хвороб. А також - поширювати корисну інформацію серед рідних та друзів. Отже...


Як вберегтися і що робити при перших ознаках?


Найчастіше дизентерія та інші кишкові захворювання трапляються в країнах третього світу, в умовах відсутності нормальної гігієни, чистої питної води, тощо. Саме тому цю хворобу називають хворобою немитих рук або недугою мандрівника. Та все ж у наших широтах теж є ризик "вхопити" шкідливу бактерію... Немиті овочі та фрукти, молочні продукти, придбані на стихійних ринках, усе, що могло контактувати з чиїмись брудними руками і що ви збираєтесь з'їсти - може принести у кишківник небажаних гостей - збудників захворювання.


Симптомами дизентерії зазвичай є:



Також може спостерігатися нудота та діарея, кров'яні виділення, підвищення температури, інші ознаки ослаблення організму. Звичайно - самолікування тут буде абсолютно недоречним, адже вивести бактерію з організму без відповідних медикаментів - неможливо.


Що ми можемо зробити - то це надати хворому першу медичну допомогу, а саме:



Їсти при дизентерії - можна, але невеликими порціями, враховуючи загальний стан та самопочуття. В окремих випадках може знадобитись госпіталізація. Це питання ви в першу чергу зможете узгодити з лікарем.


Автор: BuySell
Дата: 20.04.2021
Переглядів: 652
Всі статті
Вернутся назад