Сонячна електростанція як ідея для бізнесу

Як примножити кошти? Можна вчинити традиційно: віднести гроші в банк та заробляти на депозитах. Приробіток буде невеликим, зате стабільним. До швидкоокупних і водночас ризикованих варіантів інвестування належить майнінг. Високий пасивний дохід з гарантіями на законодавчому рівні дає приватна сонячна електростанція. Згенеровану кремнієвими панелями електрику купують обленерго за високим “зеленим” тарифом. Щорічний заробіток на продажі електроенергії складає до 5,6 тисяч євро.


Сонячні станції бувають автономними, гібридними, мережевими. Під “зелений” тариф найкраще підходять останні. На відміну від автономних такі системи підключаються до централізованих електромереж і не мають акумуляторних батарей. Вони дешевші за гібридні, а тому швидше відшкодовуються. Фотоелектростанція під “зелений” тариф складається з сонячних панелей (модулів) та мережевого інвертора. Панелі на основі монокристалічного чи полікристалічного кремнію поглинають світло і виробляють постійний струм. Інвертор перетворює постійний струм у змінний. Вибрати та замовити обладнання для сонячної електростанції можна тут https://eco-tech.com.ua/.


Скільки коштує фотоелектрична установка? Станція під ключ обійдеться в 580-750 євро за кожен кВт потужності. Три роки тому сума була вищою - 800-900 євро. Зараз панелі помітно подешевшали. У кошторис входить вартість сонячних модулів, інвертора, систем кріплення, витратних матеріалів, шафи захисту, тощо. Близько 15-20% від загальної вартості складає оцінка місця розташування інженером, доставка та монтаж обладнання. Тим, хто цінує власний час, краще звернутися до компанії повного циклу послуг. Постачальники обладнання, які одночасно є інсталяторами, зазвичай надають знижки клієнтам, що замовляють проект під ключ.



Сонячні панелі встановлюють на присадибних ділянках та подвір`ях. Під розміщення фотоелектричних систем підходять скати дахів житлових будинків, господарських споруд, лазень, гаражів, тощо. Для отримання максимальної генерації, а значить, і прибутку важливо, щоб орієнтація панелей була південною або південно-східною. Якщо модулі розташувати у південно-західному напрямку, втрати складатимуть 5%, у східному - 10%, у західному - 20%. Ще один суттєвий нюанс - на місці з панелями не повинно бути затінення з 12 до 16 години.


Від чого ще залежить генерація установки? Перш за все від рівня інсоляції в регіоні. На півдні України 10-кіловатна станція виробляє близько 12 900 кВт-год за рік. На заході, де рівень інсоляції найменший, - 10 700 кВт-год. Середній по країні показник складає 11 800 кВт-год. Поліпшити роботу панелей дозволяє розташування під кутом 30-40°. При встановленні сонячних модулів на систему кріплення з регулюванням навесні та восени слід виставляти 42-47°, влітку - 17-22°, взимку - 64-68°.


Як підвищити продуктивність електростанції? Монокристалічні панелі ефективніші за полікристалічні. При однакових габаритах вони генерують на 40-45 Вт більше. Збільшення генерації на 15-40% дає розташування фотомодулів на трекерах - динамічних системах кріплення з датчиком сонячної іррадіації. Установка працює за принципом соняшника: стежить за сонцем і на протязі всього світлового дня змінює положення стола, на якому розташовані панелі.


Дуже часто фотомодулі не вдається розташувати в одному напрямку через брак площі на даху або земельній ділянці. Панелі доводиться об'єднувати в декілька фотополів, що “дивляться” в різні боки. При різноорієнтованності фотоелектричних масивів загальна продуктивність станції падає. Щоб цього не відбувалося, рекомендується вибирати інвертор з двома, трьома або чотирма MPPT та підключати поля через різні входи. MPPT, або МПП-трекерами, називають вбудовані у перетворювач струму контролери для відстеження точки максимальної потужності.


Продуктивність установки знижується через тінь, що падає на модулі. Для електрогенеруючих пристроїв особливо небезпечне локальне затінення. Воно викликає перегрів панелей, призводить до появи “гарячих” точок. Треба розуміти: навіть один затінений модуль знижує ефективність всього ланцюга пристроїв, з якими він поєднаний. Боротися з ефектом доміно можна оптимізаторами потужності - невеличкими модулями, що стабілізують напругу панелей, на які встановлені.



Скільки можна заробити на сонячній станції? Максимальна дозволена потужність для домашніх СЕС під “зелений” тариф зараз складає 50 кВт. Але для заробітку вистачить і меншої установки - на 15-20 кВт. Двадцятикіловатна система в середньому генерує 23 720 кВт-год на рік. На власне споживання домогосподарство щорічно витрачає близько 3,6 тис кВт-год. Тобто на продаж йде 20 120 кВт-год. Для побутових станцій, введених в експлуатацію до кінця 2019 року, “зелений” тариф після сплати податків складає 14,49 євроцентів. Отже, кожен рік власник установки отримуватиме 2 915 євро. На станції потужністю 50 кВт можна заробляти до 9,4 тис. євро.


Період окупності проекту складає від трьох до одинадцяти років. Тим, хто хоче повернути інвестиції якомога швидше, ми рекомендуємо знижувати власне електроспоживання. Знайте: більш потужні станції окупаються швидше. Дуже важливо правильно підібрати обладнання і його встановити. Самотужки зробити це важко. Краще звернутися до фахівців з великим досвідом роботи. Наприклад, Ecotech Ukraine не тільки продає, але і встановлює фотоелектричне обладнання. Компанія працює шість років, побудувала 400 електрогенеруючих об`єктів різної потужності по всій Україні. Надає гарантію на виконані роботи та п`ятирічне безкоштовне техніко-сервісне обслуговування.


Автор: BuySell
Дата: 11.09.2019
Переглядів: 284
Всі статті
Вернутся назад