Як правильно оформити квартиру в новобудові

Розвиток первинного ринку житла та вигідні умови, пропоновані забудовниками, стимулювали попит на покупку квартир в новобудовах, однак ще до недавнього часу оформлення права власності на такі квартири було досить складним процесом.


Особливості попередньої процедури оформлення майнових прав


Так, власник квартири при оформленні майнових прав повинен був надавати в органи державної реєстрації документи не тільки на придбану нерухомість, а й повний пакет документів від забудовника, а саме:



Якісні зміни в порядку оформлення права власності


Сьогодні документальне навантаження на інвестора стало набагато менше, через те що на етапі введення будівлі в експлуатацію всю документацію, відповідну переліку вище, зобов'язані надавати представники компанії-забудовника. Документація реєструється відповідним чином, сканується, а копії надалі прикладаються до кожного протоколу, відкритого за запитом реєстрації права власності на квартиру в новобудові.


Власник квартири первинного житлового фонду щоб оформити квартиру в новобудові повинен надати до регіонального відділення реєстраційної служби крім заяви встановленого зразка також оригінали та нотаріально завірені копії документів згідно зі списком нижче:



Якщо з яких-небудь причин пакет документів виявляється неповним, реєстратор зобов'язаний тимчасово зупинити процес вирішення питання про видачу права власності та надати вичерпні рекомендації по їх оперативному усуненню. Згідно з чинною процедурою, час на усунення причин зупинення розгляду питання 5 робочих днів. В іншому випадку державний службовець виносить рішення про відмову у видачі права власності на об'єкт житлової або не житлової нерухомості.


У разі, якщо співробітник реєстру приймає рішення про видачу майнових прав, в Держреєстр вноситься відповідний запис, на руки власникові квартири або комерційної площі видається витяг з Реєстру та свідоцтво встановленого зразка.


Оплата мит


Оформлення права власності на квартиру або не житлове приміщення первинного ринку передбачає необхідність оплати власником відповідних мит та зборів, а саме:



Розрахувати розмір адміністративного збору досить просто – він становить відповідно 0.07, 0.1 та 0.2% від зафіксованого на момент оплати мита рівня мінімальної заробітної плати при площі об'єкта нерухомості до 100, від 100 до 200 та понад 200 кв.м.


Слід також брати до уваги, що від оплати адміністративного збору звільняються наступні групи осіб:



Слід пам'ятати, що згідно з Постановою Верховного суду України від 15.11.2015 року право власності на квартиру в новобудові можна отримати не на підставі договору купівлі-продажу, а тільки за фактом реєстрації об'єкта згідно з чинним законодавством після введення будівлі в експлуатацію.


Автор: BuySell
Дата: 31.01.2019
Переглядів: 434
Всі статті
Вернутся назад