Заочне навчання в Польщі для українців

Отримання освіти та проживання в іншій країні для українців є доволі великою розкішшю. Ця країна дуже лояльна до України та її громадян і зараз діють спрощені програми вступу, однак можливість поєднувати навчання та роботу є незамінним складником самостійного окремого життя. Багато абітурієнтів обирають університети в польщі, які пропонують заочну форму навчання, щоб мати можливість працювати у вільний від занять час і заробляти власні кошти. Однак при цьому потрібно ще й враховувати, що заочна форма навчання в Україні та в Польщі - це різні речі.


Відмінності та схожість заочної форми навчання в Україні та Польщі


Можна виділити декілька основних:



  1. Заняття на заочній формі в Україні необхідно відвідувати лише на сесіях та начитках три-чотири рази на рік до десяти днів. У Польщі ж заняття проходять з п’ятниці по неділю кожних два тижні.

  2. В Україні сесія зазвичай складається в грудні-січні взимку та травні-червні влітку. У Польщі зимова сесія в лютому, а літня - в червні.

  3. Для можливості роботи під час навчання в Польщі роботодавець має виробляти спеціальний дозвіл і замінювати його при підвищеннях чи зміні спеціальності.

  4. Є і схожі риси:



    • диплом бакалавра заочної форми в обох країнах цінується менше, ніж диплом, отриманий на стаціонарній формі;

    • так само, як і в Україні, вартість навчання в польщі на заочній формі менша, ніж на стаціонарі, однак за рахунок тривалості занять і їх частоти у Польщі період відпрацьованих годин на обох формах майже однаковий;

    • і там, і там в більшості випадків студенти підробляють або і взагалі працюють повний робочий день у період між заняттями та здачами сесій.


Вибір заочної форми навчання


Вибір країни навчання, закладу отримання освіти, спеціальності, яка подобається та форми навчання є взаємопов’язаними та дуже важливими для майбутнього студента. Саме тому потрібно добре поміркувати та співставити всі факти про стаціонарну та заочну форму. Українці мають розуміти, що віза на перебування в Польщі для студентів видається тільки у разі навчання на стаціонарі. Студенти заочної форми повинні мати або можливість безвізового в’їзду та подальше оформлення Карти побуту, або ж влаштовуватись на роботу офіційно і перебувати в Польщі між заняттями на основі робочої візи.


Заочна форма не означає, що студент може байдикувати, оскільки заняття два рази на місяць по вихідних тривають від ранку до вечора, що дуже втомлює, а тому ці дні точно випадають з списку потрібних справ. Крім того, потрібно ще приділяти багато часу самоосвіті, щоб опанувати спеціальність досконало.
Вартість навчання таки менша, ніж на стаціонарі і це приємна новина, а при підробітках можна забезпечувати себе і житлом, і навчанням самостійно. Це формує студента як особистість та дозволяє швидше подорослішати та почати приймати важливі рішення і виходити зі складних ситуацій без чиєїсь допомоги. Для українців на період війни в Польщі було введено спрощення в процедурі оформлення документів на вступ, що дуже полегшує процес.


Автор: BuySell
Дата: 26.11.2022
Переглядів: 709
Всі статті
Вернутся назад